Επιστροφή στις νίκες για την Σπάρτη: Νίκησε 1-0 τη Χαλκίδα (video)

Μετά από ένα δυνατό αγώνα η ΑΕ Σπάρτη πήρε τους πολυπόθητους 3 βαθμούς που τη διατηρούν στη κορυφή της βαθμολογίας του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής,αφού νίκησε τον ΑΟ Χαλκίδας με 1-0 χάρη στο γκολ που πέτυχε ο Βιγιαφάνε στο 74’λεπτό.

Η Λακωνική ομάδα  έχασε κι άλλες ευκαιρίες στην αναμέτρηση με πιο σημαντική αυτή στο 90′ λεπτό όταν ο Χαλίλι δεν ευστόχησε σε ανεπανάληπτο τετ α τετ.

ΑΕ ΣΠΑΡΤΗ: Κραβαρίτης, Σιώπης, Παναγιώτου, Γκαλίτσιος, Παρασκευαιδης, Γέσιτς (73′ Χαλίλι), Κατσίκης, Οικονoμόπουλος, Αναστασάκος, Βιγιαφάνε (87′ 3Μπιταξής), Ηλιόπουλος (55′ Κοιλιάρας).
ΑΟ ΧΑΛΚΙΔΑΣ: Ντουμάνης, Αχείμαστος (84′ Σικαλιάς), Στασινόπουλος Δ., Καραμπάς, Τσούπρος, Στασινόπουλος Λευτ. (62′ Μπακομήτρος), Σταματάκος, Τσατσαρής, Σπανός (69′ Κόουσιτς), Ντελέκος, Σεχπλάρι.

Δείτε το γκολ και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα μέσα από τη κάμερα του FLYNEWS.GR