Ήττα-αποκλεισμός στην Κρήτη: Ηρόδοτος – Αστέρας Βλαχιώτη 2-0 (Φωτο)

Στο πλαίσιο της 4ης φάσης του Κυπέλλου ερασιτεχνικών ομάδων, ο Αστέρας Βλαχιώτη αντιμετώπισε σήμερα τον Ηρόδοτο όπου γνώρισε την ήττα με 2-0 στην Κρήτη και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του θεσμού.Το σκορ άνοιξε στο 49΄ ο Κοιλιάρας ενώ ο Μπάμπης στο 88΄διαμόρφωσε το αποτέλεσμα.

Την εξέλιξη του αγώνα παρακολουθήσατε ζωντανά στο flynews.gr σε συνεργασία με τον συνάδελφο από την Κρήτη Μανώλη Βαρδαλαχάκη(neakriti.gr & creteTV):

Δείτε φωτογραφίες

Έναρξη αγώνα – ΗΡΟΔΟΤΟΣ vs ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΛΑΧΙΩΤΗ

Δείτε τις 11άδες

Ηρόδοτος: Λουτριώτης, Προβυδάκης, Τσουμάγκας (24’Μωραϊτης), Αχιλλέως, Κανδηλάκης, Μπαλάφας, Μυλωνάς, Φραγκουλάκης, Μπερνιδάκης, Κοιλιάρας, Μπάμπης

Αστέρας Βλαχιώτη: Γαρόζης, Λιόσης, Τσουκαλάς, Τσώνης, Μπριλάκης, Τσιμικλής, Χαλίλι (55′ Σαραντόπουλος), Μπούνας, Σταμογιαννος, Χρήστου, Αράπογλου

Ηρόδοτος – Αστέρας Βλαχιώτη 0-0 (1o Ημίχρονο)

3′ Δυνατό σουτ του Φραγκουλάκη απόκρουσε ενυπωσιακά ο Γαρόζης

Στο 10′ λεπτό του 1ου ημιχρόνου παραμένει το 0-0

15′ Νέα ευκαιρία για τον Ηρόδοτο.Σουτ του Κοιλιάρα λίγο αόυτ

Καλή μέχρι στιγμής η παρουσία του Αστέρα σε ένα ματς με πολλές δυνατές μονομαχίες στο χώρο του κέντρου

20′ Ηρόδοτος – Αστέρας Βλαχιώτη 0-0

24′ Αλλαγή για τον Ηρόδοτο λόγω τραυματισμού.Στη θέση του Τσουμάγκα ο Μωραϊτης

26′ Προβυδάκης δυνατό σουτ σε κόρνερ ο Γαρόζης

Πιέζει η ομάδα της Κρήτης. Δύο ακόμα σημαντικές φάσεις του Ηροδότου στο 32′ με Κοιλιάρα και στο 35′ με Μωραΐτη

38′ Ευκαιρία για τον Αστέρα μετά από σέντρα του Λιόση και κεφαλιά του Σταμογιάννου αουτ

Ηρόδοτος – Αστέρας Βλαχιώτη (2o ΗΜΙΧΡΟΝΟ)

49′ Ανοίγει το σκορ ο Ηρόδοτος.

1-0 με τον Κοιλιάρα μετά από ωραία συνεργασία με τον Μωραΐτη

55′ Aλλαγή για τον Αστέρα – Στη θέση του  Χαλίλι o Σαραντόπουλος

Εχει πέσει ο ρυθμός με τον Αστέρα να προσπαθεί να αντιδράσει αλλά χωρίς αξιώσεις αφού υπάρχει εμφανές πρόβλημα στην τελική πάσα

76′ Σπουδαία απόκρουση Γαρόζη σε σουτ του Κοιλιάρα

80′ Αλλαγή Μυλωνάς με Παρθενιάδη για Ηρόδοτο

81′ Αλλαγή Τσιμικλής με Λεμονίτη για Αστέρα

88′ 2-0 Αντεπίθεση και γκολ από τον Μπάμπη για τον Ηρόδοτο που σφραγίζει τη νίκη της ομάδας του

ΤΕΛΙΚΟ | Ηρόδοτος – Αστέρας Βλαχιώτη 2-0