Έλαμψαν οι παίδες του Λακωνικού! 87 – 18 τους Λύκους!

Μία ακόμα νίκη πέτυχε το παιδικό τμήμα του Λακωνικού, επικρατώντας των Λύκων με 87 – 18, στο Κλειστό Γυμναστήριο Σπάρτης!

Η ομάδα του Θανάση Σκιαδά και του Θεόδωρου Σφυρή έδειξε τα δόντια της από το πρώτο δεκάλεπτο, η λήξη του οποίου τους βρήκε να προηγούνται με 26 πόντους διαφορά! Στη συνέχεια, ο Λακωνικός έπαιξε πιο απελευθερωμένα, βγάζοντας στο γήπεδο τη δουλειά που γίνεται στις προπονήσεις. Με τη λήξη του 1ου ημιχρόνου, ο πίνακας του σκορ έγραφε 44 – 9!
Στην επανάληψη, οι παίκτες του Γεώργιου Μουστόγιαννη ανέβασαν την απόδοσή τους και πάλεψαν το παιχνίδι, κάνοντας μια σημαντική προσπάθεια, αλλά στο 3ο δεκάλεπτο η διαφορά ανέβηκε στους 54 πόντους (70 – 16). Το τελευταίο δεκάλεπτο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα και για τις δύο ομάδες, οι οποίες όμως έδειχναν να ζουν με πάθος κάθε δευτερόλεπτο του αγώνα! Τελικό σκορ 87 – 18 για το Λακωνικό, ο οποίος δείχνει ικανός για μεγάλα πράγματα φέτος και αφήνει πολλές ελπίδες για το μέλλον!
Συγχαρητήρια αξίζουν στους Παίδες των Λύκων, οι οποίοι, παρά την πρόσφατη σύστασή τους, έδειξαν ανα διαστήματα πολύ καλά στοιχεία!