Κυπελλούχος Λακωνίας περιόδου 2014-15 η ΑΕ Σπάρτη(vd)

Με 1-2 νίκησε η ΑΕ Σπάρτη τον Μολαϊκό μετά από ένα κατά γενική ομολογία μέτριο ποιοτικά παιχνίδι και κατέκτησε το κύπελλο Λακωνίας για ακόμα μια χρονιά.

Ο τελικός διεξήχθη στο δημοτικό στάδιο Σκάλας παρουσία πολλών φιλάθλων.Το σκορ άνοιξε με κεφαλιά μετά από κόρνερ μόλις στο 2” λεπτό ο Τσούκλης, για να ισοφαρίσει στο 30” λεπτό περίπου επίσης με κεφαλιά ο Αβδούλος.Το παιχνίδι τελείωσε ισόπαλο 1-1 με λίγες ευκαιρίες για γκολ οι περισσότερες  από τη πλευρά της ΑΕ Σπάρτης.Πάντως η φάση που θα συζητηθεί έγινε στο τέλος του αγώνα όταν ο Μολαϊκός πέτυχε γκολ αλλά ακυρώθηκε ως οφσάϊντ.

Στο 1ο ημίχρονο της παράτασης ο Σεμερτζίδης μετά από μία εξαιρετική προσωπική ενέργεια σημείωσε ένα πανέμορφο γκολ δίνοντας τη νίκη και παράλληλα το κύπελλο στην ομάδα τους ,μιας και το 1-2 παρέμεινε μέχρι το τέλος.