Ζητείται γιατρειά στα…διοικητικά | Σπάρτη-Κασσιόπη 1-2 (Δηλώσεις)

Αν και στα διοικητικά της Σπάρτης επικρατεί μεταφορικά και κυριολεκτικά πυκνή ομίχλη, αν και ήδη έχουν αποχωρήσει σημαντικοί παίχτες από το ρόστερ της Σπάρτης, οι εναπομείναντες (ήρωες) μαζί με το εξαιρετικό προπονητικό team έδωσαν και τη ψυχή τους μέσα στον αγωνιστικό χώρο για ένα θετικό αποτέλεσμα αλλά κυρίως λόγω έλλειψης εμπειρίας, όπως δήλωσε και ο προπονητής, δεν τα κατάφεραν.

H Κέρκυρα λοιπόν νίκησε δύσκολα εκτός έδρας τη Σπάρτη με 2-1 για τη 13η αγωνιστική της Football League και πάτησε στη δεύτερη θέση του πρωταθλήματος, αλλά με παιχνίδι περισσότερο. Οι Φαίακες άνοιξαν το σκορ στο 54ο λεπτό με τον Μότα, στο 74′ διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Τουράμ, ενώ η Σπάρτη κατάφερε να μειώσει στις καθυστερήσεις με τον Τιεντσέ.

Δείτε εδώ το φιλμ του αγώνα όπως μεταδόθηκε ζωντανά από την επίσημη σελίδα του FlynewsGR στο facebook:

1ο ημίχρονο
Με την έναρξη του ματς ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους. Σουτ μέσα από την περιοχή από τον Κοντό λίγο αουτ
15’ Χαρακτηριστικό του αγώνα μέχρι στιγμής τα δυνατά μαρκαρίσματα χωρίς κάποια ιδιαίτερη φάση.
20’ Σουτ του Λινάρδου μπλόκαρε ο Πάντος
25’ Νέο Σουτ έξω από την περιοχή του Λινάρδου μπλόκαρε στη δεξιά του γωνία ο πορτιέρο της Σπάρτης
26’ Πρωτη μεγάλη φάση για τους γηπεδούχους. Ξέφυγε από τους αμυντικούς ο Βλαχομήτρος αλλά από καλή θέση σούταρε αουτ
31’ Σουτ από 40 μέτρα του Κωνσταντινόπουλου λίγο αουτ
42 Κίτρινες κάρτες στους Κολτσιδα(Σπάρτη) και Bruno Miranda (Κασσιοπη)
Αποτέλεσμα ημιχρόνου Σπάρτη-Κασσιοπη 0-0

2ο ημίχρονο
50’ Κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία στον Τσιεντσέ
53’ ΓΚΟΛ 0-1 για την Κασσιοπη με κεφάλια του Miranda μετά από ωραία σέντρα από αριστερά του Κοντού
56’ Ευκαιρία με τον Βλαχομήτρο από ευνοϊκή θέση δεν πρόλαβε να πλασάρει καθώς έδιωξε την μπάλα με τάκλιν ο Κρητικός
60’ Από πλαγιά θέση Σουτ του Βλαχομήτρου μπλόκαρε ο Κουτσοβασιλης
61’ Κεφάλια από κοντά του Rogelio μπλόκαρε ο Πάντος
62’ Αλλαγή. Στη θέση του Κοζακη ο Καινούργιος
63’ Φοβερό Σουτ Τιεντσε απόκρουσε δύσκολα ο Κουτσοβασιλης
65’ Αλλαγή. Στη θέση του Enivian ο Αποστολιδης
73’ ΓΚΟΛ 0-2 με σκόρερ τον Rogerio. Από κόρνερ της Σπάρτης ξεκίνησε η φάση, όταν οι αμυντικοί της Κασσιόπης έδιωξαν και ο Rogerio εκμεταλλεύτηκε την ασυνεννοησία των αμυντικών και αφού πέρασε και τον τερματοφύλακα πέτυχε το δευτερο γκολ για την ομάδα του.
85’ Αλλαγή. Στη θέση του Κοντού ο Misku
89’ ΓΚΟΛ 1-2 Μειώνει η Σπάρτη με άπιαστο Σουτ του Τιεντσέ
Τελικό σκορ 1-2