Με γκολ του Ράνου η Σπάρτη νίκησε τον Αιγινιακό (video)

Μετά από ένα μέτριο αγώνα που διεξήχθη την Κυριακή 7 Ιανουαρίου 2018 στο δημοτικό στάδιο της Λακωνικής πρωτεύουσας ,παρουσία πεντακοσίων περίπου φιλάθλων,  η Σπάρτη κατάφερε με γκολ του Ράνου στο 67′ λεπτό να επιβληθεί του Αιγινιακού με 1-0. Λιγοστές οι φάσεις στο ματς και από τις δύο ομάδες, όπου κυριάρχησαν οι σκληρές μονομαχίες και η τακτική. Στο 1ο ημίχρονο ήταν καλύτερος ο Αιγινιακός, ενώ στο 2ο η Σπάρτη ανέβασε την απόδοσή της και κατάφερε σε μία φάση διαρκείας να πετύχει το νικητήριο γκολ.

Διαιτητής: Τσαγκαράκης (Χανίων)
Βοηθοί: Αρμακόλας (Κυκλάδων), Ζήρδας (Αθηνών),

Σπάρτη (Θωμάς Γράφας): Γιακουμής, Ζουλιώτης, Βοσνακίδης, Οικονομόπουλος, Νιάρος, Παναγιώτου (64’ Τσιμότζι), Τριανταφυλλάκος, Ράντι, Μπαρέττας (73′ Γραικός), Ράνος, Γουόρντεν (44’ Μπέλης)
Αιγινιακός (Κώστας Νικολαΐδης): Τόλιος, Βλάχος, Γιαζιτζόγλου, Λιόλιος, Τοπαλίδης, Γκατσολάρι, Αντωνιάδης (80’ Φουρτζίου), Ζούρκος, Παπαδόπουλος, Πολύζος, Σοφιάνης.

Δείτε τις καλύτερες φάσεις και το γκολ όπως τα κατέγραψε η κάμερα του flynews.gr