Super League: Ισοπαλία (1-1) για Αστέρα και Ξάνθη

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε ο εναρκτήριος αγώνας της 20ής ημέρας στη Super League, καθώς Αστέρας και Ξάνθη έμειναν στο 1-1 στο «Θ. Κολοκοτρώνης», στην πρωτεύουσα της Αρκαδίας.

Παρότι και τα δύο γκολ σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο, εν τούτοις το θέαμα ήταν μέτριο αν όχι κακό και οι φάσεις λιγοστές μπροστά στις δύο εστίες.
Το σκορ άνοιξε στο 29ο λεπτό ο Τσιλιανίδης με κοντινό σουτ. Οι φιλοξενούμενοι δεν χάρηκαν για πολύ, πάντως, αφού στην αμέσως επόμενη επίθεση η Ξάνθη ισοφάρισε με υπέροχη κεφαλιά του Κάστρο από σέντρα του Σιλά, στο παρθενικό γκολ του Αργεντινού επιθετικού στη Λίγκα.

Οι συνθέσεις:

Αστέρας Τρίπολης (Σάββας Παντελίδης): Αθανασιάδης, Κώτσιρας, Γιαννούλης, Πασαλίδης, Σελίν (89’ Μαντίντα), Κυριακόπουλος (46’ Καλτσάς), Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Τσιλιανίδης (46’ Ισνάλντο), Τόνσο, Μανιάς

Ξάνθη (Μίλαν Ράσταβατς): Ζίβκοβιτς, Λισγάρας, Κίκε (73’ Γέντρισεκ), Μεχία, Μπαξεβανίδης, Ντουρίτσκοβιτς, Σιλά (57’ Κασάδο), Σβάρνας, Καμαρά, Φασίδης (61’ Μπρίτο), Κάστρο