Ατσάλινος…Αστέρας Βλαχιώτη! – Μεγάλο διπλό στη Βοιωτία

Τεράστιο διπλό του Αστέρα Βλαχιώτη στην έδρα του Αμβρυσσέα Διστόμου με τελικό σκορ 2-3.
Η Λακωνική ομάδα έκανε σπουδαία εμφάνιση και με χατ τρικ του Σαμπατάκου αλλά και απόκρουση του Μάνου σε πέναλτι του αντιπάλου, πήρε μια μεγάλη νίκη.
Μόλις στο 5′ λεπτό ο Σαμπατάκος άνοιξε το σκορ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, στο 22′ ισοφάρισαν οι γηπεδούχοι αλλά αμέσως μετά στο 25′ ο Σαμπατάκος με σουτ έκανε το 1-2.
Στο 44′ ο Αμβρυσσέας Διστόμου ισοφάρισε σε 2-2 το οποίο ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στο 75′ λεπτό ο Σαμπατάκος με έξοχη προσπάθεια και άπιαστο σουτ έξω από την περιοχή έγραψε το 2-3 δίνοντας μια τεράστια εκτός έδρας νίκη στον Αστέρα.
Λίγο πριν το φινάλε οι γηπεδούχοι έχασαν πέναλτι το οποίο απέκρουσε ο Αντρέας Μάνος. Η αναμέτρηση έληξε με 6 λεπτά καθυστέρηση.