2-2 η Σπάρτη στα Χανιά, με καλή εμφάνιση!

Αν και βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ η ΑΕ Σπάρτη κατάφερε να ισοφαρίσει με τα γκολ των Ηλιόπουλου και Λώττα τον ΑΟ Χανιά.Τελικό αποτέλεσμα 2-2

Η Κρητική ομάδα ευτύχησε να προηγηθεί με γκολ από τα αποδυτήρια του Σταματή στο 2′.
Στο 26′ λεπτό ο πρώτος σκόρερ της Σπάρτης Κώστα Ηλιόπουλος ισοφάρισε το ματς.
Ο ΑΟ Χανιά όμως πήρε εκ νέου το προβάδισμα στο 37′ με γκολ-ψαλιδάκι του Σταματή, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Αποστολόπουλου.2-1 ήταν και το αποτέλεσμα ημιχρόνου.
Στην επανάληψη η ΑΕ Σπάρτη μπήκε αποφασισμένη στο γήπεδο,είχε τη κατοχή της μπάλας δημιούργησε ευκαιρίες ,πίεσε τον αντίπαλο και στο 80′ κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Λώττα που είχε περάσει στον αγώνα ως αλλαγή.

ΧΑΝΙΑ: Αθανασίου, Ζέρης, Δαμιανάκης, Βασιλείου, Ηρακλής, Φουρλάνος, Ντούμος (61′ Γεωργακόπουλος), Αποστολόπουλος, Τσουκάνης, Βαρούχας (77′ Βανκεβάι), Σταματής.
ΑΕ ΣΠΑΡΤΗ: Κραβαρίτης, Γκαλίτσιος, Κατσίκης (46′ Λώττας), Γιαννίτσης, Κοτσαρίδης, Οικονομόπουλος (46′ Αναστασόπουλος), Μπανούσης, Ροβίθης (77′ Kαρτσαμπάς), Μουζακίτης, Μπουντόπουλος, Ηλιόπουλος.