“Πολύ σκληρές για να πεθάνουν”: ΚΑΡΥΑΤΙΔΕΣ ΣΠΑΡΤΗΣ – Α.Ο. ΦΕΙΔΩΝ ΑΡΓΟΥΣ 1-1 (video)

Σε ένα συναρπαστικό αγώνα που παρακολούθησε αρκετός κόσμος στο γήπεδο Σπάρτης Καρυάτιδες – ΑΟ Φείδων Άργους αναδείχτηκαν ισόπαλες 1-1.

Η γυναικεία ομάδα του Άργους προηγήθηκε με απευθείας χτύπημα φαουλ λίγο πριν τη λήξη του 1ου ημιχρόνου.

Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα της Σπάρτης υπο τις οδηγίες του προπονητή της Νείλου Καρρά, μπήκε πιο δυνατά στον αγώνα με πάθος και ψυχή, για να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ.Πίεσε και έχασε αρκετές ευκαιρίες με την Γιάννα Λαμπράκη.Τελικά οι προσπάθειές της καρποφόρησαν όταν κατάφερε να ισοφαρίσει στο 89′ λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι της Γομάτου μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς.

Το πέναλτι αμφισβητήθηκε έντονα από τις φιλοξενούμενες.Στο βίντεο που ακολουθεί μπορείτε να βγάλετε τα δικά σας συμπεράσματα.

Απομένει άλλος ένας αγώνας και στη περίπτωση που νικήσουν και οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν σε αγώνα μπαράζ, ο οποίος θα κρίνει το ποια ομάδα θα ανέβει στη Β’ Εθνική.

Επιμέλεια: Τάκης Λ. Καρβουνιάρης

Δείτε στο video που ακολουθεί τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα, μέσα από τη κάμερα του flynews.gr