Άνοιξε λογαριασμό ο Βιγιαφάνε! Σπάρτη – Αιολικός 1-0 (φωτογραφίες|video|δηλώσεις)

Με ωραίο γκολ, μακρινό σουτ του Βιγιαφάνε στο 60′ λεπτό, η ΑΕ Σπάρτη πήρε μια σπουδαία νίκη απέναντι στην ομάδα του Αιολικού.Με το αποτέλεσμα αυτό η Σπάρτη παραμένει στη κορυφή της βαθμολογίας της Γ’ Εθνικής.

Το παιχνίδι χαρακτηρίστηκε από τις δυνατές μονομαχίες κυρίως στο κέντρο και με το πάθος των 22 ποδοσφαιριστών να ξεχειλίζει στο χορτάρι.Λίγες οι καλές φάσεις στον αγώνα και από τις δύο πλευρές, με τη Σπάρτη να διαμαρτύρεται δικαίως (αδιάψευστος μάρτυρας το βίντεο που θα δείτε) για ένα ανύπαρκτο offside του Τάντιτς στο Α’ ημίχρονο ο οποίος έβγαινε μόνος του μπροστά από το τέρμα του Αιολικού.

Στη Σπάρτη αγωνίστηκαν και τα νέα μεταγραφικά αποκτήματα Παρασκευαΐδης, Παναγιώτου, Σταμογιάννος,Γέσιτς και Βιγιαφάνε όπου έδειξαν πανέτοιμοι για να βοηθήσουν την ομάδα στο… δρόμο για την κατάκτηση του τίτλου και της ανόδου στη Football League.

Για το FLYNEWS.GR: Τάκης Λ. Καρβουνιάρης

Δείτε το video με τις καλύτερες φάσεις και το γκολ της αναμέτρησης, όπως τα κατέγραψε η κάμερα του flynews.gr