AE Σπάρτη – Πανελευσινιακός 1-0: Μικροεπεισόδια μετά τον αγώνα! (video παρακάμερα FLY+Δηλώσεις)

Νίκη επιτέλους για τη Σπάρτη μετά από μία πολύ καλή εμφάνιση με 1-0 επι του Πανελευσινιακού.Το γκολ σημείωσε με την έναρξη της αναμέτρησης ο Σιώπης.

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε με έναν επιθετικό μονόλογο της Σπάρτης, οι παίκτες της οποίας έχασαν μεγάλες ευκαιρίες για να διευρύνουν το σκορ.

Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα της Ελευσίνας μπήκε πιο δυνατά,έχασε κάποιες καλές ευκαιρίες για να φτάσει στην ισοφάριση,χωρίς ωστόσο να τα καταφέρει.

Δείτε το φιλμ του αγώνα όπως μεταδόθηκε ζωντανά στην επίσημη σελίδα του FLY στο facebook:

Έναρξη ΣΠΑΡΤΗ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ

1′ 1-0 απο τα αποδυτήρια με γκολ του Σιωπη

ΣΠΑΡΤΗ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 1-0

1ο ΗΜΙΧΡΟΝΟ – Φάσεις

Περιπου 600 φίλαθλοι στις εξέδρες του δημοτικού σταδίου Σπάρτης
•Επιθετικός μονόλογος της Σπαρτης στο 1ο ημιχρονο

17″ Μετά απο σέντρα του Σιωπη ο Ροβιθης εξ επαφής σε κενή εστία δεν κατάφερε να στειλει την μπάλα στα δίχτυα

25″ κίτρινη κάρτα στον Κολοκα για φράγμα στο Μπουντοπουλο

28″ Σουτ του Αναστασάκου απο περίοπτη θέση μεσα στη μεγάλη περιοχή κόντραρε σε αμυντικό

32″ Πολυ Καλα Απευθείας χτύπημα φάουλ για τον Πανελευσινιακό του Σταματάκη πέρασε λιγο αουτ

36″ πλαςε του Αναστασοπούλου μεσα απο την περιοχή απέκρουσε ενστικτωδώς με τα πόδια ο Μακρυωνιτης

44″ Δυνατό Σουτ του Μπουντοπουλου λιγο αουτ

2ο ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Δυνατα μπήκε η ομαδα της Ελευσίνας χάνοντας δυο μεγάλες ευκαιρίες για να ισοφαρίσει

52″ Σουτ απο πλαγια θέση Printemps εντυπωσιακή απόκρουση απο τον Μελίσσα

55″ Σουτ εξω απο την μεγάλη περιοχή του Σταματάκη λιγο αουτ

60″ Αναγκαστική αλλαγή .Στη θέση του Μπουντοπουλου ο Φραγκος

65″ Πολυ ωραια προσπάθεια της Σπαρτης,πλαςε του Φράγκου μπροστα απο τον τερματοφύλακα λιγο αουτ πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι

68″ Αλλαγή.Στη θέση του Λωττα ο Ηλιοπουλος
Παραμένει το 1-0

84″ Αχαστη ευκαιρία με τον Ροβιθη οταν απο πλεονεκτική θέση εςτειλε την μπάλα αουτ

ΑΕ ΣΠΑΡΤΗ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 1-0 Τελικό