Κακό ματς και ήττα για την Σπάρτη από την Ζάκυνθο 0-1 (video)

Σε ένα κακό παιχνίδι με συνεχείς διακοπές, σκληρά μαρκαρίσματα και λίγες φάσεις, η Ζάκυνθος παίζοντας έξυπνα αλλά και με αποφαστικότητα ιδιαίτερα στο 2ο ημίχρονο αλλά και σε συνδυασμό με τις πολλές απουσίες βασικών παιχτών της Σπάρτης, κατάφερε να φτάσει στην εκτός έδρας νίκη με 0-1, αποτέλεσμα που βάζει φωτιά στη κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Γ’ Εθνικής.

Χαμένο πέναλτι για τη Σπάρτη στο 1ο ημίχρονο από τον Σαμπατάκο.Το γκολ της νίκης για την Ζάκυνθο σημείωσε στο 85′ ο Κέτμαν.

Ο αγώνας διεξήχθη στο Δημοτικό Στάδιο Βλαχιώτη (λόγω Spartan Race), στις 14:00

Σπάρτη: Τρακάκης, Κακάμης, Μπανούσης, Αναστασάκος, Βασιλείου, Παναγιωτίδης (30′ Πλατάνας), Ζαραφέτας, Ρασσιάς, Τσιμικλής, Γεμιστός, Σαμπατάκος.

Koντογιάννης, Γεωργαντάς, Πετρίδης, Πλατάνας, Ψυχόπαιδας, Αϊβαλιώτης, Δημητρέλης

ΑΠΣ Ζάκυνθος: Κουτογλίδης, Πολιανίδης, Μπεκατώρος, Πεταλωτής, Κούνια, Σούρμπης, Πατίλας, Πούφλης, Οβούσου (53′ Ζυγκερίδης), Kούντικ, Κέτμαν

Κολεύρης, Τσουκαλάς, Ντάσης, Κούζας, Ζυγκερίδης, Μαρίνος, Καραμαλίκης

Διαιτητής: ΚΑΚΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ), Boηθοί: ΣΑΝΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ), ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ)