Σπάρτη – Εργοτέλης 0-2 (Δηλώσεις)

Το Σάββατο 10.11.2018 στο δημοτικό στάδιο Σπάρτης παρουσία 550 περίπου φιλάθλων, η Σπάρτη γνώρισε την ήττα από τον Εργοτέλη με 0-2. Η Λακωνική ομάδα είχε τρεις σημαντικές απουσίες αλλά παρόλα αυτά προσπάθησε καθ’ όλη τη διάρκεια του ματς να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα από την ομολογουμένως καλή ομάδα από την Κρήτη αλλά δεν τα κατάφερε. Η Σπάρτη διαμαρτύρεται έντονα για το πέναλτι που υπέδειξε η κα Αντωνίου και προήλθε το πρώτο γκολ.

Δείτε το φιλμ του αγώνα όπως παρουσιάστηκε ζωντανά από τη σελίδα του FLY στο facebook.

1ο Ημίχρονο
10’ Απευθείας χτύπημα φάουλ με τον Τσέλιο για τον Εργοτέλη λίγο άουτ
17’ Παραμένει το 0-0 . Καμμία άλλη αξιόλογη φάση. Καλύτερα στο ματς έχει ξεκινήσει ο Εργοτέλης έχοντας την κατοχή μπάλας.
21’ Γκολ πέναλτι σε χέρι του Κωνσταντινόπουλου μετά από σέντρα από την αριστερή πλευρά. 0-1 ανοίγει το σκορ ο Εργοτέλης. Σκόρερ ο Τσέλιος. Κίτρινη κάρτα στον Κωνσταντινόπουλο.Διαμαρτύρεται έντονα η Σπάρτη για το πέναλτι.
27’ Σουτ του Καινούργιου για την Σπάρτη μπλόκαρε ο Καλογεράκης
33’ Μεγάλη ευκαιρία για την Σπάρτη. Κεφαλιά του Φραγκούλη από ευνοϊκή θέση αουτ.
42’ 0-1
45’ Σουτ του Εφορντ για τον Εργοτέλη απόκρουσε δύσκολα ο Σταματόπουλος
Αποτέλεσμα 1ου ημιχρόνου 0-1

2ο Ημίχρονο
10’ Παραμένει το 0-1 .Πιέζει η Σπάρτη για την ισοφάριση, που έχει μπει πολύ δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο.
15’ Αλλαγή για την Σπάρτη. Στη θέση του Καινούργιου ο Βλαχομήτρος
20’ Φάουλ σε καλή θέση για τον Εργοτέλη μετά από μαρκάρισμα από πίσω του Φραγκούλη ο οποίος αντίκρυσε την κίτρινη κάρτα.
22’ Σουτ του Μπρούς Άλμπερτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Σταματόπουλου.
23’ Ακόμα μια κίτρινη κάρτα σε παίχτη της γηπεδούχου ομάδας και συγκεκριμένα στον Βλαχομήτρο
35’ Τεράστια ευκαιρία για τον Εργοτέλη. Σουτ του Μπατσάκη απέκρουσε στη γραμμή ο Φραγκούλης κι έσωσε την ομάδα του από το 2ο γκολ
32’ Γκολ για τον Εργοτέλη 0-2 με απευθείας χτύπημα φάουλ του Μπουρσέλη στην κλειστή γωνία του Σταματόπουλου.
37’ Σουτ του Ιατρούδη μέσα από την περιοχή απέκρουσε δύσκολα ο Σταματόπουλος.
38’ Αλλαγη. Στη θέση του Κωνσταντινόπουλου ο Σαραντόπουλος
44’ Δοκάρι για τονΕτγοτέλη με τον Εφορντ
48’ Καλό Σουτ του Τιεντσέκ απόκρουσε σε κόρνερ ο Καλογεράκης

Τελικό αποτέλεσμα ΣΠΑΡΤΗ – ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 0-2