Με ψυχή η Σπάρτη 1 – 0 τα Τρίκαλα (video)

Με το ένστικτο της επιβίωσης να χτυπάει δυνατά, η Σπάρτη επικράτησε με 1-0 των Τρικάλων, για την 28η αγωνιστική της Football League και έκανε ένα ακόμα βήμα για την παραμονή της στην κατηγορία.

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε με κεφαλιά ο Οικονομόπουλος στο 13ο λεπτό, μετά την εκτέλεση φάουλ του Παναγιώτου. Στο 37’ οι γηπεδούχοι έφτασαν μια ανάσα από το 2-0, αλλά το σουτ Παναγιώτου από πλεονεκτική θέση κατέληξε άουτ. Το 1ο ημίχρονο τελείωσε με δύο ακόμα μεγάλες χαμένες ευκαιρίες του Φουρτάδο. Στο δεύτερο ημίχρονο η Σπάρτη υπερασπίστηκε το υπέρ της σκορ και έφτασε σε μια πολύ μεγάλη νίκη.

Με αυτό το τρίποντο η “Μπάρτσα” έφτασε τους 38 βαθμούς και πλέον βρίσκεται στο +3 από την επικίνδυνη ζώνη και τον 13ο Αιγινιακό.