Λευκή ισοπαλία στο Σπάρτη – ΑΕ Πελλάνας Καστορείου (video)

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε το φιλικό ανάμεσα στη Σπάρτη και την ΑΕ Πελλάνας Καστορείου στο δημοτικό στάδιο Σπάρτης, το απόγευμα της Τετάρτης 29.08.2018. Η ομάδα που… απείλησε να αλλάξει το 0-0, ήταν κυρίως η Σπάρτη στο 1ο ημίχρονο όταν μόλις στο 8′ μετά από σουτ του Κανούργιου η μπάλα βρήκε στο δοκάρι, ενώ είχε επίσης μεγάλη μεγάλη ευκαιρία στο 37′ με τον Καρβουνίδη σε απευθείας εκτέλεση φάουλ, το οποίο απέκρουσε εντυπωσιακά ο Κραβαρίτης στο αριστερό παραθυράκι του.

Στο 2ο ημίχρονο ήταν σειρά της Ένωσης να απειλήσει με τους Ντιατά, Σικαλόπουλο και Γουόρντεν να χάνουν καλές ευκαιρίες.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Σπάρτη: 12 Σταματόπουλος, 14 Ντόκο, 26 Χουζούρης, 37 Οδεμισιώτης, 25 Αρώνης, 10 Καρβουνίδης, 2 Γλύκος, 22 Ρασσιάς Στέφανος, 20 Ενζεμα, 24 Καινούργιος, 4 Ντούσκας.

Έπαιξαν και οι: 1 Πάντος, 30 Παυλής, 21 Καλούσης, 32 Μπέζας, 17 Αναστασίου, 9 Ματζίρης, 77 Ρούμπος, 33 Γκιάτας.

Α.Ε. Πελλάνας Καστορείου: Κραβαρίτης, 2 Παπαγεωργίου, Ρασσιάς Λεωνίδας, 4 Παναγιωτίδης, 5 Καλογέρης, 6 Αναστασάκος, 7 Σαλτάρης, 8 Μπιταξής, 9 Ντιατά, 10 Σικαλόπουλος, 11 Ζαραφέτας.

Έπαιξαν και οι 15 Διασσινός, 3 Τομ, 11 Καρμοίρης, 13 Κοντογιάννης, 16 Κατσιαφούρος, Γουόρντεν, 19 Σιγαλός.

Διαιτητής: Κουτσαναστάσης (Μεσσηνίας), Γκούμας (Μεσσηνίας), Σόβολος (Λακωνίας)

Δείτε τα highlights του αγώνα μέσα από την κάμερα του Flynews.gr στο video που ακολουθεί: