“Fourtad-ιασε” την Καρδίτσα: Σπάρτη – Αναγέννηση 2-0 (video)

Με δύο γκολ του Fourtado (18′ & 37′) στο 1ο ημίχρονο η Σπάρτη πήρε μια δίκαιη και παράλληλα νίκη-ανάσα στην προσπάθειά της για παραμονή στη Football League, κερδίζοντας εύκολα την Αναγέννηση Καρδίτσας 2-0. Με καθολική υπεροχή σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και με το φίλαθλο κόσμο που στήριξε την ομάδα έμπρακτα σαν 12ος παίκτης η Μπάτσα έπαιξε σπουδαίο ποδόσφαιρο και θα μπορούσε να πετύχει περισσότερα τέρματα.

Σπάρτη (Στεφανίδης): Μακρυωνίτης, Ζουλιώτης, Οικονομόπουλος, Σάββα, Νιάρος, Παναγιώτου, Τριανταφυλλάκος, Δεινόπαππας (78′ Γουόρντεν), Τσιόφου (66′ Δοδοντσάκης), Ράνος, Φουρτάδο (58′ Γραικός).

Τρακακης, 25 Καζβιροπουλος, 26 Μπουζουκης, 33 Γραικος, 29 Γουόρντεν, 15 Συμεωνιδης, Κολτσίδας.

Aναγέννηση Καρδίτσας (Βαζάκας): 99 Γκέκας, 6 Καρίκι, 23 Κωνσταντινόπουλος, 4 Ρουσάκης, 13 Βατουσιάδης, 10 Μπιτέλης, 14 Καραγιάννης (87′ Μπούσδρας), 77 Σταματάκης, 7 Πλαβούκος, 29 Κονέ (89′ Παπαευθυμίου), 9 Τζέκος (82′ Χαντζάρας).

1 Κατσικάς, 12 Λεφίδης, 15 Μπούσδρας, 26 Σουντουρά, 18 Χαντζάρας, 31 Μούτσιος, 11 Παπαευθυμίου.

*Πριν την έναρξη της αναμέτρησης πραγματοποιήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του αδικοχαμένου πιλότου της Πολεμικής Αεροπορίας Γιώργου Μπαλταδώρου*

Δείτε τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις του αγώνα στο video του Flynews που ακολουθεί: