Football League: Σπάρτη – ΝΠΣ Βόλος 1-3 (Δηλώσεις)

Την εντός έδρας ήττα με σκορ 1-3 γνώρισε το απόγευμα της Κυριακής 01.12.2018 η Σπάρτη από την αξιόλογη ομάδα του ΝΠΣ Βόλου. Παρότι η Λακωνική ομάδα προηγήθηκε νωρίς 6′ με το Βλαχομήτρο και αγωνίστηκε από το 71′ λεπτό με παίχτη παραπάνω, λόγω αποβολής του Πέντα για τον ΝΠΣ Βόλου, κυρίως λόγω απειρίας όπως τόνισε σε δηλώσεις του στον FLY ο προπονητής της Σπάρτης κ.Τσερνίσοφ, δεν μπόρεσαν οι ποδοσφαιριστές του να διαχειριστούν το ματς και να πάρουν το θετικό αποτέλεσμα.

Η Σπάρτη πάντως σύμφωνα με τον κόουτς θα ενισχυθεί τη νέα χρονιά με έμπειρους ποδοσφαιριστές.

Έτσι με δύο γκολ του Πίσπα στα τελευταία λεπτά, ο δεύτερος της κατάταξης Βόλος, υπο την παρουσία του προέδρου της ομάδας Αχιλλέα Μπέου, πήρε τη νίκη με 3-1 στη Σπάρτη.

Δείτε εδώ το φιλμ του αγώνα:

1ο Ημίχρονο

4’ Γκολ, Με την έναρξη η Σπάρτη άνοιξε το σκορ με κοντινό πλασέ του Βλαχομήτρου
10’ Μεγάλη ευκαιρία για το Βόλο με τον Ρέντα, όπου από κοντινή απόσταση, εντελώς αμαρκάριστος έστειλε την μπάλα αουτ
17’ Γκολ, ισοφάριση για το Βόλο με απευθείας χτύπημα φάουλ του Πίτου Γκαρσία
30’ Παραμένει το 1-1 . Από μια καλή φάση για τις δύο ομάδες. Σουτ του Καινούργιου μπλόκαρε ο Καραγκιολίδης και αδύνατον σου του Lucas απλό ευνοϊκή θέση ψηλά αουτ.

2ο Ημίχρονο
53’ Αλλαγή. Στη θέση του Παυλή ο Da Silva
54’ 1-1
57’ Αλλαγή. Ο Ηλιόπουλος(πρώην παίχτης της Σπάρτης) στη θέση του Lucas
58’ Ωραίο σου του Da Silva πάνω στον τερματοφύλακα
59’ Σουτ του Πίτου μπλόκαρε ο Σταματόπουλος
60’ Αλλαγές. Στη θέση του Καινούργιου ο Αρώνης(Σπάρτη) και ο Φράγκους στη θέση του Πέιτζ (Ολυμπιακός Βόλου)
62’ Σουτ του Μάντζη φοβερή απόκρουση του Σταματόπουλου
69’ Κόκκινη κάρτα στον Marcelo για μαρκάρισμα ως τελευταίος αμυντικός πάνω στον Da Silva. Με 10 ποδοσφαιριστές συνεχίζει ο Ολυμπιακός.
Εκτέλεση του φάουλ πάνω στον τερματοφύλακα
71’ Αλλαγή. Στη θέση του Κωνσταντινόπουλου ο Ρούμπος
73’ Ευκαιρία για το Βόλο. Σουτ μέσα από την περιοχή του Ηλιόπουλου λίγο αουτ
75’ 1-1
79’ Αλλαγή. Στη θέση του Cabalero ο Πίσπας
82’ Κεφαλιά αουτ του Μάντζη
85’ Γκολ 1-2 σκόρερ ο Πίσπας με προβολή από κοντά
89’ Γκολ 1-3 και πάλι σκόρερ ο Πίσπας με κεφαλιά, μετά από ωραία σέντρα του Μάντζη