Με το στανιό: Άρης – Σπάρτη 1-0

Ο Άρης έβγαλε την… ψυχή των τουλάχιστον 5.000 φιλάθλων του στο Κλεάνθης Βικελίδης έως ότου σκοράρει με τον Δεληζήση στο 73ο λεπτό στη νίκη επί της Σπάρτης με 1-0. Οι «κίτρινοι» ήταν και πάλι μέτριοι σε απόδοση.
Η Σπάρτη δεν ήταν απειλητική με εξαίρεση ένα σουτ του Βάρντεν από το ύψος της περιοχής κι ένα γύρισμα του Φουρτάδο στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Οι συνθέσεις:
ΑΡΗΣ(Σπανός): Αναγνωστόπουλος, Τζανακάκης, Σόουζα, Δεληζήσης, Βαλεριάνος, Μουμίν, Ιντζόγλου, Πλατέλλας(86’ Νίκιτς), Κάσσος, Χαντί(55’ Πασάς), Μπαστακός(80’ Παυλίδης)
ΣΠΑΡΤΗ(Γράφας): Γιακουμής, Ζουλιώτης, Νιάρος, Βοσνακίδης, Οικονομόπουλος, Τζιμόντζι(59’ Μπουζούκης), Τριανταφυλλάκος, Παναγιώτου(85’ Φουρτάδο), Ράνος, Βάρντεν, Τραβιέζο(69’ Τσιόφου).