Κοιτάζει πεντάδα ο Αστέρας Τρίπολης! Νέα νίκη για τους Αρκάδες

Τρίτη συνεχόμενη νίκη για τον Αστέρα Τρίπολης με τους Αρκάδες να επικρατούν του Λεβαδειακού με 2-0 και να φτάνουν τους 15 βαθμούς. Όπως γράφει το gazzetta, η αλήθεια είναι πως ο Αστέρας ξεκίνησε άσχημα το φετινό πρωτάθλημα μένοντας πίσω στον βαθμολογικό πίνακα. Μετά τον αγώνα με τον Παναθηναϊκό όμως αυτό φαίνεται να αλλάζει με τους Αρκάδες να κάνουν κόντρα στον Λεβαδειακό το τρία στα τρία. Οι παίκτες του Σάββα Παντελίδη επικράτησαν των Βοιωτών με 2-0 και έφτασαν τις τρεις συνεχόμενες νίκες και μάλιστα χωρίς να δεχτούν κάποιο τέρμα φτάνοντας έτσι τους 15 βαθμούς. Από την άλλη η ομάδα του Ζοζέ Ανιγκό έμεινε για πέμπτο ματς χωρίς νίκη, ενώ γνώρισε και την δεύτερη ήττα στην σειρά, μένοντας και αυτή στους 15 και δείχνοντας πως περνάει μια περίοδο αγωνιστικής κρίσης. Όσον αφορά τον αγώνα οι γηπεδούχοι με εξαίρεση ένα τέταρτο στο δεύτερο ημίχρονο ήταν καλύτεροι και έφτασαν με άνεση στη νίκη, κόντρα σε έναν αντίπαλο που δείχνει να περνάει μια περίοδο αγωνιστικής κρίσης.