Βήμα παραμονής από τον Αστέρα Τρίπολης

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ έπαιξε με πάθος, αποφασιστικότητα και δύναμη και αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 εκτός έδρας με το Λεβαδειακό για την 24η αγωνιστική της Super League.

Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης ο Fariña και ο Iglesias έφτασαν πολύ κοντά στο γκολ με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή.

Το πρώτο το μπλόκαρε ο Namasco, ενώ στο δεύτερο η μπάλα πέρασε άουτ.

Ο ΑΣΤΕΡΑΣ είχε καλύτερη κυκλοφορία μπάλας, έβγαινε οργανωμένα στην επίθεση ενώ ήταν σοβαρός και σταθερός στην άμυνα.

Στο 58ο λεπτό ο Λεβαδειακός ευνοήθηκε από απανωτές κόντρες με τον Βασιλείου να βρίσκεται απέναντι από τον Donnarumma και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

Η απάντηση των κιτρινομπλέ ήταν εντυπωσιακή, με τον Μιχάλη Μανιά να πιάνει μια καταπληκτική προβολή από σέντρα του Γιαννούλη και να ισοφαρίζει σε 1-1 (68′).

Στο 72′ ο Matias Iglesias αντίκρισε την δεύτερη κίτρινη κάρτα και ο ΑΣΤΕΡΑΣ συνέχισε με 10.