Λύτρωση στο φινάλε με Γκαλίτσιο! | Σπάρτη – Αναγέννηση Καρδίτσας 1-0 (φωτο+Δηλώσεις)

Σε ένα μέτριο και μοιρασμένο παιχνίδι που διεξήχθη σήμερα στο δημοτικό στάδιο Σπάρτης, η Λακωνική ομάδα κατάφερε να πάρει την πολυπόθητη νίκη στο 89′ με γκολ του Γκαλίτσιου, το οποίο οι ποδοσφαιριστές αφιέρωσαν στον Μουζακίτη.(Δείτε φωτό-Παναγιώτης Σταματέλλης)

DSC_1162Λιγοστές οι φάσεις στο 1ο ημίχρονο με τους ποδοσφαιριστές της Σπάρτης να μην βρίσκουν εύκολα κενούς χώρους στην καλά στημένη ομάδα της Καρδίτσας.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Σπάρτη μπήκε πιο ψυχωμένη έτρεξε περισσότερο έκανε τρεις καλές φάσεις για να ανοίξει το σκορ με κύριο εκφραστή αυτών τον Ηλιόπουλο.

Πολύ καλά στοιχεία έδειξε η ομάδα της Καρδίτσας με ένα δυνατό και ομοιογενές σύνολο.

Δείτε το φιλμ του αγώνα όπως μεταδόθηκε live στην επίσημη σελίδα FLYNEWS GR στο facebook

Δύο μόνο καλές φάσεις καταγράψαμε στο 1ο ΗΜΙΧΡΟΝΟ μια για κάθε ομαδα.

17″ Καλά οργανωμένη επίθεση της Σπαρτης τετ Α τετ του Ροβιθη η μπάλα πέρασε λιγο αουτ απο το κάθετο δοκάρι

30″ Μεγάλη ευκαιρία για την Καρδίτσα οταν μεσα απο την μικρή περιοχή ο Μπλεντι σούταρε αουτ

2ο ΗΜΙΧΡΟΝΟ φάσεις

60″ Δυνατό Σουτ του Κρητικού λιγο Σουτ

62″ Σουτ μεσα απο την περιοχή του Ηλιοπουλου ελάχιστα αουτ

75″ Σέντρα του Σιωπη ο Ηλιοπουλος απο πλεονεκτική θέση δεν μπόρεσε να πλασάρει

89″ 1-0 για τη Σπάρτη με κοντινό πλασέ του Αλέξανδρου Γκαλίτσιου

96′ Η απόκρουση τους ματς από τον Μελίσσα μετά από εξ’ επαφής σουτ “έσωσε για ακόμα μία φορά την παρτίδα”…

ΑΕ ΣΠΑΡΤΗ: Μελισσάς, Σιώπης, Γιαννίτσης (46′ Λώττας), Καρτσαμπάς, Γκαλίτσιος, Παπαχρήστος, Κατσίκης (46′ Μπουντόπουλος), Αναστασόπουλος, Ηλιόπουλος, Φράγκος (66′ Μπανούσης), Αναστασάκος.
ΑΝΑΓ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: Πρίφτης, Τσόπελας, Δημόπουλος, Μάιγκα, Κισκαμπάνης, Ντεμπελέ, Τσιλούλης, Μπλέντι (45′ Καραγιάννης), Ντιατά (75′ Τζέκος), Μπιτέλης, Κρητικός (68′ Υφαντής).