Απόδραση από τα Χανιά: Κισσαμικός – Σπάρτη (0-2)

Η Σπάρτη μετά από μία καλή εμφάνιση απέδρασε από τα Χανιά της Κρήτης κερδίζοντας τον Κισσαμικό με σκορ 2-0 στα Περβόλια!

Το 1ο γκολ για τη Σπάρτη στις καθυστερήσεις του α’ ημιχρόνου με εύστοχο χτύπημα πέναλτι από το Ράντι και το 0-2 διαμόρφωσε στο 82′ ο Μπαρέττας.

Το φιλμ του αγώνα
2′ Ατομική προσπάθεια του Λέο που μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει από πλάγια θέση, ο Μακρυωνίτης αποκρούει με το πόδι.
10′ Σουτ του Ράντι αρκετά έξω από την εστία η μπάλα.
13′ Σουτ του Ράντι άουτ.
14′ Ο Λαζαρίδης αποκρούει με το πόδι το σουτ του Ράνου μέσα από την περιοχή.
22′ Σουτ του Γκίνη ψηλά άουτ η μπάλα.
34′ Ο Νιάρος διώχνει την κεφαλιά του Σάλιακα.
45+2′ ΓΚΟΛ: Ο Ράντι εκτελεί εύστοχα το πέναλτι, που κέρδισε ο ίδιος από τον Σάλιακα.
53′ Σουτ του Βρεττού μπλοκάρει δύσκολα ο Μακρυωνίτης.
57′ Σουτ του Γουόρντεν μπλοκάρει ο Λαζαρίδης.
77′ Φάουλ του Μπαρέττα η μπάλα φτάνει στον Τριανταφυλλάκο, η κεφαλιά του φεύγει αρκετά έξω.
82′ ΓΚΟΛ: Από κεφαλιά του Γουόρντεν ο Μπαρέττας στην πλάτη της άμυνας με σουτ κάνει το 0-2.
85′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Νικόλτση, το σουτ του μπλοκάρει ο Μακρυωνίτης.
86′ Σουτ του Βρεττού απομακρύνει σε κόρνερ με το ένα χέρι ο Μακρυωνίτης.
88′ Σουτ του Ντάγκρα μπλόκαρε ο Μακρυωνίτης.
90+3′ Σουτ του Γουόρντεν αποκρούει ο Λαζαρίδης.

Διαιτητής: Κακριδής (ΕΠΣ Πειραιά)
Βοηθοί: Πολυχρονιάδης (ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής)-Κοκμοτός (ΕΠΣ Ρεθύμνου)
4ος διαιτητής: Βισκαδούρος (ΕΠΣ Ηρακλείου)

Κίτρινες κάρτες: Ράνος (72′), Τόλι (78′), Μεγαρίτης (87′)

Α.Ο. Χανιά/Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Λαζαρίδης, Σάλιακας (46′ Βρεττός), Τόλι, Ζιούλης, Μαρκοπουλιώτης, Αρναούτογλου, Γκίνη, Μεγαρίτης, Λεμονής, Ξύδας (25′ λ.τρ. Νικόλτσης), Λέο (63′ Ντάγκρας).

Σπάρτη (Θωμάς Γράφας): Μακρυωνίτης, Ζουλιώτης, Νιάρος, Βοσνακίδης, Κατσίκης (28′ λ.τρ. Παναγιώτου), Οικονομόπουλος, Τριανταφυλλάκος, Μπαρέττας, Ράντι (90+3′ Γραικός), Ράνος, Μπέλης (56′ Γουόρντεν).